4 המפתחות הסודיים לבניית אתר אפקטיבי במיוחד בעלות נמוכה

הקמת אתר לעסק הינו צעד חשוב והכרחי בעידן האינטרנט.

בעולם שבו התרגלנו לקבל מידע במהירות ובקלות, לקוחות וגם ספקים מצפים למצוא את כל המידע הרלוונטי לגביכם בלחיצת כפתור. וזו בדיוק הסיבה שכל עסק היום חייב שיהיה לו אתר. זה הכרטיס ביקור של העסק, המאפשר ללקוח שלכם להבין מי בדיוק מי אתם  ומדוע לבחור בכם.

אולם, בעוד שהקמת אתר לעסק הוא צעד חשוב, הוא לא תמיד צעד פשוט וטווח הטעויות האפשריות הוא גדול. החל משימוש בטכנולוגיות מיושנות או לא מתאימות לקידום האתר בגוגל וכלה בתכנון תוכן שגוי שמביא לפספוס של לידים ומכירות.

בכדי לסייע לך להימנע בטעויות בבניית האתר שלך, ריכזנו עבורך את 4 המפתחות הקריטיים ביותר לתהליך נכון, מהיר ולא יקר של בניית אתר.

כיצד ניתן להקטין עלות פיתוח אתר?

עלות בניית אתר חדש יכולה לנוע בין אלפי שקלים בודדים לבין עשרות אלפי שקלים.

מה ההבדלבוודאי תופתעו לגלות שההבדל אינו נעוץ באיכות האתר אלא במידת ההתאמות האישיות.

ניתן לקבל אתר איכותי ביותר באלפי שקלים בודדים באמצעות הכנה מוקדמת ופשוטה שתוכל בקלות לחסוך עד 80% ממחיר הקמת אתר. אז מה ניתן לעשות על מנת לקבל אתר איכותי ומתקדם בעלות סבירה? להלן הפירוט המלא:

חסכו את עלות האפיון – תהליך אפיון אתר הוא תהליך תכנון שעונה על אוסף שאלות שיייסעו לוודא כי האתר ישיג את המטרות עבורן נועד. האפיון מגדיר את תכולת הפרויקט והינו המכנה המשותף שמוביל את הקמת האתר לאורך כל הדרך. חפשו אתרים לדוגמא התואמים את הקו העיצובי ואת המסר אותו תרצו להעביר; הגדירו את סרגל הניווט והתפריטים; שרטטו את התהליך אותו תרצו שהלקוח יעבור באתר; הגדירו ממה מורכב כל עמוד, אילו כפתורים ואזורים קיימים בו; אפיינו את האתר בעצמכם ובכך תחסכו מבונה האתר שעות רבות של עבודה, אשר יתבטאו בעלות נמוכה יותר עבור הקמת האתר.

 בנו אתר על בסיס תבנית – בניית אתר על בסיס תבנית מייצרת חיסכון משמעותי בעלות בניית האתר ובו זמנית מאפשרת לבנות אתרים יפים וחדשניים ביותר ללא צורך בבנייה מאפס. תבנית היא אוסף של קבצים שבתוכם פקודות לעיצוב המראה והתיפקוד של האתר. התבניות הן גמישות כך שניתן לעשות בהן שינויים וגם ליצור אתר בעל עיצוב ייחודי עבורכם (דוגמא לאתר תבניות: http://themeforest.net ).

הזנת תכנים – בקשו מבונה האתר הפרדה בין עלות בניית האתר לעלות הזנת התכנים. לדוגמא: אם האתר עתיד להכיל בלוג מאמרים, ניתן להסתפק בבניית עמוד אחד על ידי המפתח, ומשם אתם יכולים לקחת את המושכות ובכך להוזיל משמעותית את שעות העבודה על האתר, וכפועל יוצא את עלותו.

כיצד למקסם את כמות הפניות והלידים דרך האתר?

אתר אינטרנט אינו רק כרטיס ביקור ברשת, אלא גם כלי משמעותי בשיווק ומכירות. האתר הינו מקום קבלת ההחלטות של הלקוח הפוטינצייאלי ולכן חשוב לתת לו את כל הכלים לעשות החלטה או להתחיל מערכת יחסים עמכם. הקפידו ליישם את ההמלצות הבאות:

  • הטמיעו טופס יצירת קשר כבר בעמוד הבית, בנוסף על קישור נוח ונגיש בתפריט העליון.
  • הוסיפו שדה הרשמה לדיוור המזמין את הגולש לעקוב אחר האתר ותוכנו.
  • הציעו ערך מוסף עבור הלקוח כבר בגלישה בדף הבית, כגון מאמר טיפים או הורדת מדריך אינפורמטיבי.
  • שלבו במקום ברור ונגיש המלצות של לקוחות קודמים, אם הלקוח מרגיש בעת הגלישה שהגיע למקום אמין ומקצועי, ההחלטה ליצירת קשר קלה ומהירה יותר עבורו.

כיצד לעצב את האתר ולגרום ללקוחות להתעניין בתוכן?

ישנם אינסוף אתרים ברחבי הרשת. הרושם המתקבל בשניות הראשונות מנראות האתר הוא הגורם המרכזי המשפיע על הגולש להתעכב על אתר זה במקום על אחר, ולכן עיצוב נכון הוא בין המפתחות העיקריים להצלחת האתר.

  • הימנעו מתצוגת פלאש, זה אמנם יפה אך אינו נתמך בכל המכשירים ובנוסף מאט את האתר באופן משמעותי.
  • הימנעו ממוסיקת רקע, מחקרים מראים שגולשים ממהרים לצאת מאתרים אשר בעת כניסתם מושמעת מוסיקה או רעשי רקע.
  • דאגו שגודל וצבע הפונטים קריאים ונוחים לגלישה.
  • שימו לב כי צבע רקע האתר אינו כהה או צבעוני מידי, חשוב להימנע מרקע אשר מרחיק את העין ממרכז האתר שהינו התוכן החשוב לגולש.
  • הקפידו על סקאלת צבעים המתאימה למיתוג וללוגו של החברה. חשוב שתצרו המשכיות בכל הפרסומים שלכם בנראות האתר, הלוגו והחומרים הפרסומיים השונים – כך תבנו זהות עיצובית לעסק.

בחרו את מערכת בניית האתרים המתאימה עבורכם

 WordPress ו- WIX הינן מערכות להקמת אתרים וניהול תוכן. בעזרתן ניתן לבנות ולנהל אתרי תדמית, אתרי חנות ובלוגים במהירות ובקלות יותר מבעבר.

אני ממליצה לכל עסק לבנות את האתר שלו באמצעות אחת מהמערכות הללו ולא “לבנות מאפס”. אתר שאינו בנוי על בסיס מערכת ניהול יוצר תלות שלכם בספק הבלעדי שבנה את האתר לאורך כל זמן חיי האתר. הוא מקשה על הוספת ושינוי תכנים, עלויות הפיתוח לכל תוספת שתרצו לאתר הן גבוהות מאד מכיוון שדורשות תכנות ולא ניתן לפנות בעת הצורך לתמיכה לארגון יציב ומסודר העומד מאחורי מערכת הניהול או התבנית.

WIX

WIX הינה מערכת סגורה. במערכות קוד סגור כ WIX המגבלות וההגבלות בעיצוב ובפונקצונליות הן רבות, מכיוון שלא ניתן להוסיף או לפתח אופציות נוספות מלבד אילו שמוצעות על ידי מפתחי המערכת. היתרון הגדול ביותר של WIX היא הפשטות הטכנולוגית. ממשק הבנייה של WIX מתבסס על מנגון Drag And Drop, כלומר כל אלמנט שנראה לעין ניתן לבחור, להזיז, לשנות ולערוך, ללא צורך בידע טכנולוגי. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מערכת WIX אינה אידאלית לקידום אורגני בגוגל ואתריה לא מתקדמים במעלה גוגל באותה מהירות ואיכות בהשוואה למערכות קוד פתוח.

WordPress

WordPress הינה מערכת קוד פתוח. במערכת קוד פתוח כ WordPress  השמיים הם הגבול בכל הנוגע לעיצוב, פונקציונליות ויצירתיות, ובמקביל עדין מתאפשר ממשק ניהול יעיל ונוח. מכיוון שהמערכת הינה גמישה ביותר, האתר יכול להתפתח במקביל להתפתחות העסק. לדוגמא: לעבור מאתר תדמית פשוט לאתר אינטראקטיבי עם משתמשים רשומים, תחת אותה קורת גג. יתר על כן, המערכת נותנת תשתית נפלאה לקידום אורגני ב  Google של האתר שלך.

לייעוץ נוסף ללא עלות נא צרו קשר

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן